Šport

Bič’k volley

Bič’k volley je športna prireditev, ki jo organizira ŠD Stavča vas. Gre za odbojko na mivki (beach volley). Za takšno ime je zaslužna rastlina biček, ki je pred leti zaraščala površino, kjer je danes igrišče.
Začetki naše odbojke segajo v leto 2005. Prvi turnir se je leta 2006 odvil na travi, že naslednje leto pa smo s pomočjo sponzorjev in prostovoljnega dela zgradili čisto pravo igrišče z mivko. Turnir se zgodi zadnjo soboto v juniju.

Mali nogomet

Člani športnega društva se poleg odbojke na mivki rekreativno ukvarjamo tudi z malim nogometom. S pomočjo prostovoljnega dela in sponzorstev smo si zgradili nogometno igrišče velikosti 50×25 metrov. Turnir v malem nogometu poteka v avgustu oz. septembru.

Tenis na mivki

V zadnjih letih se je med naše športne aktivnosti prikradel tudi tenis na mivki, ki sicer še ni toliko razširjen. Tenis se igra na istem igrišču kot odbojka, zato smo brez težav začeli tudi s tem.

Balinanje

Za bolj umirjene rekreativce imamo na našem zemljišču tudi poligon za balinanje.